Na czym polega leczenie niepłodności u mężczyzn?

W dzisiejszych czasach problem niepłodności spotyka co drugą polską parę, która nieustannie ale nieskutecznie stara się o swoje potomstwo.  Niestety w większości przypadków problem niepłodności leży po stronie mężczyzn. Na szczęście nieszczęśliwych par starających się o potomstwo, istnieje bardzo dużo udowodnionych sposobów na walkę z męska niepłodnością.

Jakie są przyczyny niepłodności?

U mężczyzn mogą być to choroby ogólnoustrojowe dotyczące całego organizmu, takie jak zapalenie nerek, cukrzyca, niedoczynność przysadki mózgowej, schorzenia układu krążenia lub zaburzenia pracy męskich narządów produkujących nasienie czyli jąder spowodowane urazami, nowotworami, żylakami lub po prostu uwarunkowaniami genetycznymi. Dodatkowo dzisiejszy tryb życia wiążący się z dużym stresem oraz przemęczeniem, a także niska aktywność ruchowa czy zła dieta prowadząca do nadwagi również prowadzą do zaburzeń pracy jąder.

Leczenie niepłodności.

Para, która stara się od dłuższego czasu o dziecka bez żadnych rezultatów powinna zgłosić się na wizytę do lekarza. Tylko trafna diagnoza jest kluczem do wyleczenia niepłodności. Oczywiście lekarz specjalista powinien zalecić szereg badań w celu postawienia słusznej diagnozy. Jeżeli mężczyzna ma obniżony potencjał płodności (słaba jakość nasienia), rozsądnym rozwiązaniem jest skorzystanie z inseminacji domacicznej, czyli podaniu wyselekcjonowanych plemników do macicy kobiety. Leczenie niepłodności również można rozpocząć od wprowadzenia diety bogatej w wielonasycone kwasy tłuszczowe, witaminy oraz minerały. Korzystnie mówi się również o spożywania ekstraktu z korzenia żeń-szenia oraz naparu z zielonej herbaty. Nowatorskim sposobem leczenia niepłodności jest stosowanie akupunktury bądź moxibustion, czyli technika przypalania skóry przy użyciu piołunowego cygara.

Jednakże, należy pamiętać, że niepłodność par nie jest uzależniona tylko od płodności mężczyzny. Jeżeli starania się o potomstwo nie przynoszą rezultatów, a para zastosowała się do zalecanej diety, została zwiększona aktywność fizyczna do podstawowego wymiaru  oraz przyszli rodzice ograniczyli używki, a starania nie przynoszą skutku, należy zgłosić się do lekarza specjalisty w celu przebadania zarówno mężczyzny jak i kobiety.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *